Warszawa

O mnie

Nazywam się Ada Siedlecka, jestem założycielką małej kameralnej psiej szkoły na warszawskich włochach.

Jestem absolwentką studiów podyplomowych na SGGW na kierunku „Zoopsychologia- problemy behawioru psów” nadający kwalifikacje zoopsychologa i teraz pełna pasji realizuję się jako behawiorysta i trener psów.

W pracy z psami stawiam na wzajemną komunikację opartą na emocjach, empatii i zrozumieniu przez opiekuna psich potrzeb. Uważam, że odpowiednio budowana relacja z psem jest fundamentem do wspólnego funkcjonowania, gdzie każdy czuje się dobrze i bezpiecznie. Przywiązuję dużą uwagę do roli emocji w codzienności zarówno u psiaka jak i jego Opiekunów. Stosuję system nagród i pochwał wobec psów, aby chęcią do naszej współpracy była odpowiednia motywacja.

W terapii behawioralnej niezwykle ważne jest dla mnie holistyczne podejście do problemu Waszego psiaka, aby postarać się dotrzeć do źródła kłopotliwego zachowania. Ważnym aspektem mojej pracy jest również edukacja opiekunów. Jest to wspierające w terapii behawioralnej i treningu, aby  Opiekunowie rozumieli, co w danej chwili ich pies czuje, myśli i potrzebuje, by czuć się bezpieczny. 

Inspiracją do powstania szkoły jest również mój ukochany sznaucer miniaturka Nugat. W dużej mierze to głównie dzięki niemu, jestem dziś w tym miejscu, w którym jestem.

Moje kwalifikacje:

– Trener psów (nr certyfikatu 023/19)

– Zoopsycholog  (nr dyplomu 14/2017)

– Instruktor Rally-o (nr certyfikatu 01/09/RC/2017)

– Instruktor Nosework – Polska Liga Nosework (Warszawa 2020)

– Trener Profilaktyki Pogryzień – program edukacyjny Fundacji Pies i Staś 

(nr certyfikatu 148/2020)

Psyjacielsko - Psia Szkoła

Stale uczestniczę w wielu konferencjach, seminariach i warsztatach z szeroko pojętej kynologii.  Są to głównie zagadnienia dotyczące behawioru psa, żywienia, psich sportów czy weterynarii z takimi prelegentami jak Michele Minunno, Marina Garfagnoli, Joel Dehasse, Alexa Capra, Amber Batson, Julia Roberston, Turid Rugass, Chirag Patel, Simon Gadbois, Claudia Fugazza czy Frantisek Susta.

Dodatkowo interesuje się również psychologią ogólną i społeczną, dlatego też stale poszerzam swoją wiedzę z zakresu ludzkiej psychologii. Wszystko to po to, aby móc odpowiednio wspierać, rozumieć i motywować każdego z opiekunów. Jestem uczestniczką kursów doszkalających z psychologii na Uniwersytecie Warszawskim poruszające zagadnienia: „Mózg, emocje i stres czyli jak zarządzać emocjami i stresem”, „Najciekawsze eksperymenty w psychologii”, „Jak oswoić emocje poprzez świadomą pracę z ciałem i ruchem” oraz „Oswoić lęk. Perspektywa psychologiczna, społeczna i antropologiczna – kurs online”, ” Atrakcyjność społeczna jednostki; jak zostać charyzmatycznym wzorem dla innych ludzi” , „Trening odporności psychicznej, czyli jak działać w czasach niepewności i stresu”, „Kryzys psychologiczny. Jak wspierać siebie i innych w kryzysie.”

Nie muszę chyba nikogo z Was przekonywać co do tego, że nasze emocje, zachowania i postawa mają znaczący wpływ na nasze psiaki. W związku z tym na naszych spotkaniach będę starała się Wam przekazać jak wiele od Was zależy.

Wybrane certyfikaty/dyplomy uczestnictwa: